R.I.P

2019-12-08 15:25

Dzisiejszej nocy dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Odszedł od nas Prezes Honorowy Śląskiego Związku Piłki Ręcznej - Alfred Wrzeski. Był 3-krotnym uczestnikiem Mistrzostw Świata, w latach 1960-1967 45 razy wystąpił w pierwszej reprezentacji Polski. Wielokrotny Mistrz Polski. Po zakończeniu kariery zawodniczej trener takich klubów jak: Sparta Katowice, Pogoń Zabrze, Grunwald Ruda Śląska, Doukas Ateny, GAS Kilkis Saloniki, AZS Katowice czy Zgoda Ruda Śląska. Członek Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Wiceprezes ZPRP(2001-2003). W latach 2004-2016 pełnił funkcję Prezesa Śl.ZPR. Przez wiele lat trener koordynator piłki ręcznej w Śląskiej Federacji Sportu w Katowicach. Zasłużony Mistrz Sportu, odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Odznaką Diamentową z Wieńcem Za Zasługi dla Piłki Ręcznej. Cześć Jego Pamięci !