Marszałek Jakub Chełstowski zaprasza na Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej - Diamentowa Liga po raz pierwszy w Polsce na Stadionie Śląskim!

2022-08-02 19:39

kamilas


Marszałek Jakub Chełstowski zaprasza na Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej - Diamentowa Liga po raz pierwszy w Polsce na Stadionie Śląskim!

Lekkoatletyczna Diamentowa Liga już w najbliższą sobotę 6 sierpnia na Stadionie Śląskim! Bez wątpienia to największe sportowe święto w tegorocznym kalendarzu imprez w regionie. Tak prestiżowych zawodów jeszcze u nas nie gościliśmy! 6 sierpnia to data, którą każdy szanujący się fan sportu powinien zapamiętać. Co najistotniejsze: wstęp na Diamentową Ligę jest bezpłatny! Znany jest już także dokładny program zawodów. Największy dotąd Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej zacznie się o punktualnie o godz. 13.30 i zakończy o godz. 18.00. Epokowa, bo „diamentowa” część imprezy ruszy o godz. 16.00.

Mimo że listy startowe są jeszcze niezamknięte, to już teraz potwierdzonych na memoriał „Kamy” jest aż 49 medalistów z Mistrzostw Świata w Eugene, w tym 19 złotych!

– Zapowiadaliśmy zlot gwiazd, wywiązujemy się z obietnicy. A to dopiero początek – deklaruje marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Dla najlepiej zorganizowanych grup kibiców przygotowano specjalny konkurs, w którym do zdobycia jest sprzęt sportowy: Zbierz ekipę, kibicuj lekkoatletom i zdobądź sprzęt sportowy!

Więcej informacji o Memoriale: https://slaskie.pl/content/diamentowa-liga-juz-za-tydzien-na-slaskim oraz o pikniku w miasteczku kibica: Czas na Piknik! Nie tylko diamentowe gwiazdy. Przyjdź do miasteczka kibica!.